IBI, spol. s r.o. ® IBI - International, spol. s r.o.®
IBI

faq

Často kladené dotazy


Jaký je rozdíl mezi doplňkem stravy a lékem?

Zatímco lék je dle zákona č. 378/2007Sb o léčivech definován jako látka nebo kombinace látek, mající léčebné nebo preventivní vlastnosti v případě lidských onemocnění, je doplněk stravy podle zákona č. 110/1997Sb. o potravinách, definován jako potravina, jejímž účelem je doplňovat běžnou stravu, která je koncentrovaným zdrojem vitaminů a minerálních látek nebo dalších látek s nutričním nebo fyziologickým účinkem, obsažených v potravině samostatně nebo v kombinaci a je určená k přímé spotřebě v malých odměřených množstvích. Doplněk stravy je pouze potravinou, která byla vyrobena za účelem doplnění běžné stravy na úroveň příznivě ovlivňující zdravotní stav a tudíž ze zákonné podstaty není doplněk stravy v žádném případě určen k léčení onemocnění, ale pouze k podpoře a ochraně zdraví a pouze k zabezpečení tzv. „výživy kloubů“. U doplňků stravy je vždy posuzována bezpečnost a nezávadnost jako u jakékoliv potraviny, nikdy není posuzována případná účinnost na lidská onemocnění. Souvisí s tím také zvláštní pravidla pro označování doplňků stravy, neboť je výslovně zakázáno přisuzovat doplňkům stravy vlastnosti týkající se prevence, léčby či vyléčení lidských onemocnění nebo na tyto vlastnosti odkazovat. Reklama na doplňky stravy pak nesmí podle zákona č. 45/1997Sb. o reklamě uvádět spotřebitele v omyl. Doplňkům stravy nesmí být tudíž přisuzovány vlastnosti prevence, ošetřování, léčby nebo vyléčení lidských onemocnění nebo takové vlastnosti třeba jen naznačovat. Z podstaty jejich zákonného určení nejsou doplňky stravy v žádném případě určeny k léčbě ani prevenci lidských onemocnění.


Jak správně užívat Condrosulf® 400?

Zahajovací léčba po dobu 2 týdnů: 2krát denně 2 tobolky (najednou, ráno a večer). Udržovací léčba po dobu 2–3 měsíců: 1krát denně 2 tobolky (najednou, ráno nebo večer). Po skončení kúry se doporučuje 3měsíční přestávka, po kterou účinek léku přetrvává. Poté by se měla tříměsíční léčebná kúra opakovat. Přípravek Condrosulf® 400, tvrdé tobolky se užívá před, při nebo po jídle. Pacientům se zažívacími obtížemi se doporučuje užívání přípravku po jídle. Tobolky se užívají nerozkousané a zapijí se vodou.


Za jak dlouho se dostaví účinek přípravku Condrosulf®?

Nástup účinku léčivého přípravku Condrosulf® 400 tvrdé tobolky se výrazně projeví až po 2–3 týdnech užívání, je vhodné na počátku léčby užívat i některé z perorálních analgetik nebo nesteroidních antirevmatik, nebo používat lokální nesteroidní antirevmatika a postižená místa ošetřovat mastmi nebo gely. Velmi vhodným topickým přípravkem je léčivý přípravek Flector® EP Gel (60 nebo 100 g), jehož léčivá látka diklofenak epolamin zajišťuje rychlý nástup účinku. Flector® EP Gel patří z hlediska účinnosti a bezpečnosti k léčivým přípravkům vhodným i pro starší a rizikové pacienty.Máte dotaz a nenašli jste odpověď výše? Napište nám.